Rady a tipy, 13. 1. 2023

Foto: Shutterstock

Rozhodli jste se adoptovat v útulku pejska? Zkuste dát šanci na lepší život některému ze psích seniorů – má to řadu výhod! Většinu lidí mířících pro psa do útulku vlastně ani nenapadne, že by mohli adoptovat i pejska v pokročilém věku.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Samozřejmě proti osvojení štěněte nelze říci jediné slovo, ale zkuste zvážit i výhody pořízení psího seniora. Jaké to jsou?

Moudrost přichází s věkem

To platí pro lidi i psy. Starší pes je obvykle již socializovaný, vychovaný, nebude vám doma dělat loužičky, ani vám nerozkouše nové boty, jen aby získal vaši pozornost. Zkrátka s ním do vašeho domova přijde klid a pohoda, ne „tak trochu chaos“, jako když si přivedete několikaměsíční štěně.

Osobnost

Pes-senior je už hotovou osobností. Zná svou roli ve světě, ví, co od života chce a co vám může nabídnout. Nečekají vás tedy žádná převratná překvapení pokaždé, když přijdete domů z práce.

Vděční společníci

Obecně lze říci, že starší psi jsou mnohem klidnější než ti mladší a navíc dokáží opravdu ocenit vaši lásku a pozornost. Nevyžadují žádné divoké hry, úplně jim často stačí, když mohou vedle vás sedět a vychutnávat si ten prostý fakt, že jsou s vámi.

Většina je opomíjí

Jak již bylo řečeno, mladší psi mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že je někdo adoptuje, než jejich seniorští kolegové. Je to sice jednou stranou pochopitelné (hodně lidí se bojí, že bude pejsek nemocný nebo že brzy zemře), ale plno psů tak v podstatě nezaslouženě zůstává opuštěno v útulcích.

Budete mít dobrý pocit

Dáváte novou šanci pejskovi, který už byl všemi odsouzen dožít v osamění v útulku, zatímco jeho mladší spolunocležníci odcházeli do nových domovů jeden za druhým. Může být něco krásnějšího?

Autorský článek

Autor článku: Petra Chmelová