Chlupáči, 26. 1. 2023

Foto: Shutterstock

Roztomilý kukuč a veselá povaha. To je opičí pinč, psík, který vás zaujme zejména svým rošťáckým vzezřením. Jste zvědaví na jeho povahu? Pojďme si ji společně přiblížit!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Veselý ďáblík

Opičí pinč

Opičí pinč je takový malý čertík, ale jen v dobrém slova smyslu! Tento chlupáč se totiž pyšní kožíškem černé barvy a jeho tvrdé chlupy na hlavičce dotvářejí jedinečný vzhled, zároveň se jedná o aktivního pejska, se kterým si užijete mnoho legrace. Je velice bystrý a inteligentní, a tak se hodí i pro méně zkušené chovatele, ačkoliv je může překvapit jeho vznětlivost a sklony k majetnictví. S pozitivním přístupem a pevnou, avšak laskavou rukou z tohoto raráška bude bezproblémový psí společník. Důležitá je zejména včasná socializace, důslednost a trpělivost při výcviku. Opičí pinč rychle chápe úkoly, a tak je cvičení povelů radost. Tento malý rošťák vám rád vykouzlí úsměv na tváři, a tak se nemusíte bát, že byste se s ním nudili!

Žárlivý mazel

Opičí pinč

Tento chlupáč si umí vytvořit velice silné pouto se svojí rodinou a umí být také pěkně žárlivý. K cizím lidem je obecně nedůvěřivý a obezřetný, a na své milované pánečky ostražitě dohlíží, což z něj dělá i výborného hlídače, který ohlásí každého nevítaného hosta. Žárlit může opičí pinč i na jiné pejsky, zvláště v případě, kdy by mu kvůli psímu kolegovi ušlo pohlazení. Chce vás mít zkrátka jenom pro sebe! Jeho oddanost a věrnost je obdivuhodná.

Přizpůsobivý společník

Opičí pinč

Pokud hledáte pejska menšího vzrůstu, který nevyžaduje mnoho pohybu, a i přesto mu nechybí radost ze společných aktivit, je opičí pinč ideální kandidát! Tento mazlík ocení zejména čas, který může strávit ve vaší přítomnosti, ať už při lenošení na gauči, tak na procházce či při nějakém psím sportu. Díky obratnosti a mrštnosti vyniká například v agility. Hodí se jak do aktivnější rodiny, tak i do klidné domácnosti, kde si bude užívat domácí pohodu a pomazlení od svých nejbližších. S dětmi vychází dobře, pokud se i ony k němu chovají s respektem a úctou, záleží také na včasné socializaci a předchozím zkušenostem.

Ke komu se hodí opičí pinč? A jaké jsou výhody a nevýhody tohoto psího plemena? Odkud pochází? Poznejte ✔️ historii, ✔️ povahu, ✔️vlastnosti a vzhled oblíbeného psa.
Všechna psí plemena podle abecedy najdete na Chlupáči.cz.

Štítky: psí plemena

Autor článku: Aneta Hladíková; Foto: Shutterstock