Rady a tipy, 15. 11. 2022

Foto: Shutterstock

Znáte to – ať už prší nebo se váš hafan rozhodne skočit třeba do potoka, neustále je potřeba čistit chlupáčům tlapky, abyste nemuseli zaschlé bláto dostávat z koberců, sedaček a potahů pořád dokola. Pokud je běžné otírání tlapek podle vás neefektivní a otravné, mrkněte na tyto originální způsoby!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Zázračná voda

Je více než logické, že suchým hadříkem největší bláto ze svého chlupáče nedostanete. Proto je na místě použít vodu. Pokud máte přístup do koupelny, je asi nejjednodušší mazlíka vzít do sprchového koutu či vany. Při každodenním umazání není potřeba používat psí šampon, vlažná voda bláto rozmočí a odplaví. Pokud má váš psík z vany strach, možná je to proto, že mu to v ní nepříjemně klouže. Pomoci mu tak můžete umístěním protiskluzové podložky či obyčejného ručníku.

Omezení může nastat v případě velkého vzrůstu psa, se kterým je manipulace složitější. V takovém případě platí pravidlo „když nedojdeš k vodě, dojde voda k tobě“. A tak vám nezbude nic jiného, než napustit kyblík, lavor nebo i dětskou vaničku a psí tlapky pořádně odmočit. Nezapomeňte přitom psíka hlídat a mít po ruce osušky a ručníky – potopa může být na světě dřív, než se nadějete.

Pokud nejsou psí tlapky zablácené příliš, postačí i samotný ručník, který ve vodě pouze namočíte. Ušetříte tak zdlouhavé uklízení koupelny a čištění vany. Poslouží i rozprašovač s vodou, který můžete mít při ruce před domem či v chodbě. Opláchnout můžete pejska na zahradě i vodou z hadice, pozor však na velký tlak.

Čisticí podložka

Pokud má váš chlupáč volný přístup na zahradu a neustále chodí dovnitř a ven, nejspíš mu nebudete pokaždé umývat tlapky. Pro takové případy existuje speciální podložka, nebo lépe řečeno předložka či rohožka před dveře, která díky svému materiálu a hustotě absorpčních vláken zachycuje velké množství nečistot. Jedná se o praktické řešení nejen do domácnosti se zvířaty.

Přenosné řešení

Na umytí zablácených tlapek existuje i zajímavé a praktické řešení zejména na cesty a přepravu, ale i pro domácí použití. Jedná se o malou válcovou nádobku, která má uvnitř několik řad jemných silikonových jazýčků. Ty společně s vodou efektivně zbaví tlapky veškerých nečistot. Stačí do nádobky nalít trochu vody, kterou můžete mít například i v autě v lahvi, a psí tlapku umístit do nádobky. Díky rotačním pohybům vaší ruky se jazýčky dostanou všude, aniž by to pejskovi nějak vadilo. Jedná se tedy o ideální řešení i pro chlupáče, kterým vadí přímá manipulace s tlapkami. Po vyjmutí jsou však tlapky mokré, a tak je potřeba mít po ruce ručník, na cestách poslouží i papírové utěrky či malý hadřík pro více použití.

Štítky: pes , podzim

Autor článku: Andrea Veselá